برج ساعت مکه

خداوند امسال به اینجانب توفیقی داد تا به سفر مکه مشرف شوم.مدتی است که عربستان دقیقا در روبروی مسجد الحرام اقدام به ساخت و نصب بزرگترین ساعت دنیا را در شهر مکه کرده است که دیدن آن خالی از لطف نیست .اطلاعات زیر را درباره این ساعت بخوانید.

 

بزرگی این ساعت به اندازه‌ای است که از فاصله حدودا 30 کیلومتری می‌توان آن را مشاهده و ساعت دقیق به وقت مکه را تشخیص داد.

در زمان‌های پنجگانه نماز 21 هزار لامپ سفید و سبز این ساعت به نشانه زمان اقامه نماز روشن می‌شود. پیمانکار این ساختمان، گروه شرکت‌های بن لادن بوده که موسس آن محمدبن لادن پدر اسامه‌بن‌لادن رهبر القاعده است.

ویژگی برج 600 متری ساعت پادشاهی مکه البته فقط مختص ساعت عجیب و غریب آن نیست. این ساعت و برج آن بخشی از یک مجموعه هتل 7 ستاره است که یک میلیون و 500 هزار متر مربع مساحت دارد و می‌تواند یکصد هزار مسافر را در خود جای دهد. بزرگ ترین طبقه مسکونی این هتل در ارتفاع 450 متری قرار دارد. در ساخت این ساعت بیش از 90 میلیون قطعه موزائیک و شیشه رنگی به کار رفته است و گفته می‌شود هزینه ساخت این ساعت و برج آن بیش از 3 میلیارد دلار بوده است.در این برج همچنین یک نمازخانه بسیار بزرگ با گنجایش 10هزارنفر احداث شده است.

مسوولان سعودی امیدوارند از این به بعد 1/5 میلیارد مسلمان ساعت‌های خود را به‌جای گرینویچ با ساعت مکه تنظیم کنند، این در حالی است که در طول 125 سال گذشته دهکده گرینویچ در انگلیس به دلیل موقعیت جغرافیایی آن به عنوان مبدا تعیین زمان پدیرفته شده بود. با این حال ساخت برجی به این بزرگی درست در کنار خانه خدا گمانه‌های دیگری را نیز به ذهن متبادر می‌کند. در حالی که تمام دنیا مکه را به خاطر وجود کعبه در آن می‌شناسند، اکنون بسیاری از نگاه‌ها ممکن است به جای کعبه متوجه برج ساعت مکه شود. وانگهی احداث برج 600 متری مشرف به خانه کعبه و هتل‌های غول پیکر در کنار آن، قبله مسلمین را کاملا در احاطه خود قرار داده است. هرچند عظمت معنوی خانه کعبه به‌اندازه‌ای است که هیچ ساختمان بشری نمی‌تواند بزرگی آن را در چشم انسان کوچک کند، احداث مجموعه‌های بزرگ در اطراف کعبه این احتمال را تقویت می‌کند که طراحان آن، می‌خواهند کعبه و مظاهر آن کمتر و کمتر دیده شود. خدا کند این تصور درست نباشد.

بزرگترین ساعت دنیا

/ 5 نظر / 113 بازدید
نازی

سلام . دکتر. دوست عزیزم واقعا وبلگ ناز و خوشگلی داری خیلی دوست دارم باهات تبادل لینک کنم ولی نمیدونم تو هم به من افتخار میدی یا نه؟ اگه افتخار میدی من رو به اسم ♥♥♥ همه چی روشن ♥♥♥ لینک کن و بهم خبر بده تا منم با افتخار لینکت کنم. راستی یه خواهش کوچولو هم ازت دارم اگه افتخار دادی به وبلاگ خودت اومدی اگه میشه یه کلیک روی تبلیغات زیر مطالبم بکن . کمک بزرگی بهم میکنی ممنون .منتظرتم. موفق باشی

محمد

اشتباه نشود با توجه به پیش بینی انجام شده اولا این ساعت کار صهیونیستها است و طبق برنامه ریزی انجام شده میگویند در چندسال آینده سایه این ساعت به روی کعبه می افتد که باعث تعجب وتاسف است

ق

ای

رسول

این برج با قصد وغرض ساخته شده...

محمد

من هیچکدوم از حرفایی که راجع به اینکه این مال فراماسونریه و صهیونیسته رو قبول ندارم. اما نمیشه اون ماهی که رو به آسمون هست رو نادیده گرفت. چرا اونشکلیه ؟ راستی فراماسونرها شیطان پرست نیستند بی دین هستند. یعنی خدا رو قبول ندارند.